Beyoncé végre megkapta az év albumának járó díjat a Grammy-gálán

zene
február 03., 06:32

Vasárnap este tartották át a 67. Grammy-díjátadót, a legjobb album Beyoncé Cowboy Carter című albuma lett, ez a sztár első győzelme ebben a kategóriában. A díjat Taylor Swift adta át.

photo_camera Fotó: AMY SUSSMAN/Getty Images via AFP

Beyoncé négy albuma - Renaissance (2023), Lemonade (2017), Beyoncé (2015) és az I Am... Sasha Fierce (2010) - is jelölt volt korábban, de azok nem nyertek. A Cowboy Cartert most a legjobb country kategóriában is díjazták. Karrierje 99 Grammy-jelölésével az amerikai énekes a legtöbbször jelölt előadó a díj történetében.

A legjobb dal kategóriában a Super Bowl idei félidei fellépője, Kendrick Lamar nyert. A They Not Like Us mindössze a második hip-hop dal, ami megkapta a díjat, de Lamar köszönőbeszédében inkább szülővárosára, Los Angelesre koncentrált, ahol nemrég komoly erdőtüzek pusztítottak. „Ezt az albumot a városnak ajánljuk” – mondta. „Compton, Long Beach, Inglewood, Hollywood... Ez az én környékem, ami fiatal kölyökkorom óta fogva tartott.” A gála egyben adománygyűjtés is volt a tűzvész áldozatai számára, több mint 7 millió dollárt, átszámítva 2,8 milliárd forintot gyűjtöttek össze.

photo_camera Fotó: FRAZER HARRISON/Getty Images via AFP

A Szigeten fellépő Chappell Roan lett a legjobb új előadó, ő az egyenlőtlenségekre hívta fel a figyelmet: „Azt mondtam magamnak, hogy ha valaha Grammy-díjat nyernék, és kiállhatnék ide a zeneipar legbefolyásosabb emberei elé, akkor követelném, hogy a kiadók és a művészekből dollármilliókat profitáló iparág élhető bért és egészségügyi ellátást kínáljon, különösen a fejlődő művészeknek”.

photo_camera Fotó: KEVIN WINTER/Getty Images via AFP

A rock kategóriákban a Rolling Stones és a Beatles is kapott elismerést, a teljes listát itt lehet böngészni. (BBC, CNN)