Ez egy vicces gyilkosság a Fehér Házban, aminek hála kicsit kiszakadhatunk a pokolból, amiben élünk

FILM
április 03., 19:58

Egy ideje már nem kell a covid miatt aggódni, de bőven lehet jókat szorongani egyéb, minket körülvevő jó hírek miatt. Különösebb részletezés nélkül valószínűleg elég csak annyit mondanom, hogy

  • Trump,
  • Musk,
  • Zebra,
  • Matolcsy,
  • Hatvanpuszta,
  • Rogán
  • vagy Orbán,

és sokaknál máris benyomódik valami kellemetlen érzést indukáló gomb. Na ezen a ponton érdemes leülni a tévé/gép elé és keresni valami nézhető tartalmat mondjuk valamelyik streaming-szolgáltatónál. Persze, ott van a Kamaszok, ami szó szerint kegyetlenül erősre sikerült, de a minket körülvevő szörnyűségekből nem ad menekülést, sőt.

Ellenben a szintén netflixes, nyolc részes Residence című sorozattal, aminek a helyenként kellemesen kretén humorával gyönyörűen ki lehet szakítani magunkat a valóságból. Érdemes persze rögtön megjegyezni azt a klassz kis ellentmondást, hogy ahhoz, hogy jól érezzük magunkat, itt is kellett egy gyilkosság. A Residence ugyanis egy klasszikus, nyomozós krimi, Agatha Christe-regényekbe illő karakterekkel, és a Tőrbe ejtve-filmekhez hasonló hangulattal és humorral, ami azzal indul, hogy valaki meghal.

link Forrás

Nem is akárhol, hanem a Fehér Házban. Azok, akik már nem bírnak több Trumpról szóló hírt elolvasni, és már a Fehér Ház említésekor is feláll a szőr a karjukon, nyugodtan olvassanak tovább – vagy inkább csak indítsák el a sorozatot –, ebben nincs semmi politika. Ha csak nem számít politikának, hogy az egyik karaktert Al Franken alakítja, aki Minnesota demokrata szenátora volt 2009 és 2018 között. Illetve ha nem kiáltja valaki azonnal politikának, hogy a Residence fikciós elnöke egy meleg férfi, aki a férjével együtt él a Fehér Házban.

Az ő jelenlétük azonban viszonylag lényegtelen a történet szempontjából, annak ellenére is, hogy végső soron ők is a gyanúsítottak között vannak. Mert ahogy minden krimiben, itt is mindenki gyanús. A problémák pedig itt kezdődnek, a gyilkosság(?) estéjén ugyanis épp Ausztrália tiszteletére adnak fogadást a Fehér Házban, emiatt pedig több mint 150 ember tartózkodik az épületben. (Köztük Kylie Minogue meg Hugh Jackman, de Minogue-gal ellentétben utóbbit csak egy hasonmás játssza el, és minden esetben csak hátulról mutatják, ahogy boldogan szteppel.)

Az alapkáoszt csak fokozza, hogy ez a több mint 150 ember addig nem hagyhatja el a házat, amíg a – természetesen – zseniális és – természetesen – különc nyomozó, a szabadidejében madarászó Cordelia Cupp (Uzo Aduba – Crazy Eyes az Orange is the New Blackből) ki nem hallgat mindenkit és végig nem néz minden gyanús sarkot a házban.

photo_camera Fotó: Netflix

A Residence a Bridgertont és a Botrány című sorozatot is gyártó, Shonda Rhimes vezette produkciós Shondaland terméke, készítője Paul William Davies, alapját pedig Kate Andersen Brower The Residence című könyve adta. Akiket a Bridgerton vagy Shonda Rhimes említése miatt esetleg kicsit kirázott a hideg, nyugodtan olvassanak tovább, és adjanak esélyt a sorozatnak. Ez kivételesen nem egy szoftpornóra hajazó, romantikus vergődés, hanem egy szórakoztató káosszal teli, tényleg vicces sorozat, ami legalább 8 órára kiszakíthat minket abból az iszonyatból, amit egy random híroldal megnyitásakor is az arcunkba kapunk.

Csatlakozz a Körhöz, és olvass tovább!

Légy része a közösségünknek, segítsd az újság működését!

Már előfizetőnk vagy? Jelentkezz be!